5 priežastys kodėl vaikai turėtų išmokti koduoti

 

Kodėl vaikai turėtų išmokti koduoti?

Kodavimas yra vienas iš paklausiausių įgūdžių dabartinėje darbo rinkoje, tačiau vaikams nereikia laukti, kol jie įstos į universitetą, kad pradėtų mokytis koduoti. Tiesą sakant, vaikai gali išmokti kodavimo sąvokų jau priešmokyklinėje ugdymo įstaigoje! Be to, kodavimo žinios yra neįtikėtinai perduodamas įgūdis, jos gali padidinti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir pasitikėjimą savimi!

Štai penkios priežastys, kodėl visi vaikai turėtų išmokti koduoti:

Mokėjimas koduoti padeda ir kitiems vaikų įgūdžiams

Mokymasis programavimo kalbų gali padėti vaikams lavinti jų verbalinius ir rašytinius įgūdžius kaip ir bet kuri kalba! Kuo anksčiau vaikai susiduria su užsienio kalbomis, tuo geriau. Programavimo kalbos niekuo neišsiskiria iš kitų – tai tiesiog technologijos kalba.

Vaikai, išmokę kodavimo, geriau sprendžia iškilusias problemas. Kodavimo patirtis parodo, kad yra keletas būdų, kaip pažvelgti į problemą ir rasti sprendimą. Tiesą sakant, tyrimai rodo, kad išmokus koduoti padidėja vaikų pažangumas mokykloje. Vaikai anksti išmokę kodavimo taip pat sugeba sutvarkyti savo mintis taip, kad tai būtų palankiau pasiekti aukštų akademinių rezultatų.

Kodavimas turi realaus taikymo programas

Viena iš priežasčių, kodėl daugelis vaikų kovoja su matematikos pamokomis, yra ta, kad jiems sunku atpažinti, kaip tam tikri matematikos įgūdžiai atitinka juos supantį pasaulį. Kodavimas gali padėti vaikams suprasti realų matematikos pritaikymą. Daugelis pedagogų mano, kad kodavimas yra puikus būdas padaryti matematiką įdomią!

Vaikai išmokę koduoti, bus sėkmingi

Šiame skaitmeniniame amžiuje kodavimo žinios yra nauja raštingumo forma. To išmokę vaikai gali užmegzti ryšį su juos supančiomis technologijomis ir nuo pat mažens bus skatinami domėtis galimais karjeros keliais, tokiais kaip programavimas ir inžinerija. Kodavimas yra būtinas įgūdis beveik visose pramonės šakose, ne tik informatikos srityje. Nesvarbu, ar jūsų vaikas domisi inžinerijos, sveikatos priežiūros, finansų ar net menų karjera, kodavimo įgūdžiai gali padėti jam žengti pirmą žingsnį savo karjeros link!

Kodavimo žinios didina pasitikėjimą

Kaip ir bet kokių įgūdžių atveju, praktika yra tobula, ir vaikams lengva greitai susigaudyti mokantis koduoti. Kuo daugiau jie sužinos, tuo labiau pasitikės savo pasiekimais. Po to, kai išmokstama koduoti, daugelis tėvų pradeda pastebėti vaikų pasitikėjimą savimi.

Kodavimas išplečia kūrybiškumą

Daugelis žmonių mano, kad STEM švietimas yra visiškai atskirtas nuo meniškumo ir kūrybiškumo, tačiau mokymasis koduoti iš tikrųjų gali paskatinti vaikų kūrybiškumą. Kodavimas ne tik suteikia jiems galimybę ką nors sukurti patiems, bet ir skatina mąstyti kitaip. Kodavimas reikalauja, kad vaikai eksperimentuotų, o tai padeda patobulinti jų kūrybinio mąstymo įgūdžius.

Dabar, kai aptarėme, kodėl vaikai TURĖTŲ mokytis koduoti, pakalbėkime apie tai, KAIP jie gali to išmokti!

„Bricks 4 Kidz“ dabar siūlo novatoriškas virtualias pamokas, kuriose vaikai gali mokytis STEM koncepcijų patogiai savo namuose. Scratch: sukursime vaizdo žaidimus! Ypač virtualūs užsiėmimai moko vaikus, kaip jų mėgstami žaidimai kuriami naudojant pirmąją vaikų programavimo kalbą planetoje „Scratch“.

Sužinokite daugiau: https://www.bricks4kidz.lt/nuotoliniai-uzsiemimai/

 

Copyright © 2017 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.