5 priežastys kodėl konstruoti su LEGO®

Kodėl vaikai turėtų konstruoti su LEGO®?

Ar kada nors esate susimąstę, kokių gebėjimų turi Jūsų vaikas? Kokie įgūdžiai yra lavinami kiekviename amžiaus tarpsnyje ir ką reikėtų daryti, kad vaikas juos ugdytų? Konstravimas vaiko raidai yra viena pagrindinių veiklų, kuri leidžia praplėsti daug įvairių gebėjimų.

Kokia yra konstruktorių nauda vaiko raidai?

Konstruktoriai yra viena smagiausių ir lanksčiausių veiklų jūsų vaikui. Tai žaislai, turintys platų įgūdžių lavinimo diapazoną. Šiame straipsnyje pateiksime 5 priežastis, kurios atskleis konstravimo privalumus.

Kūrybinis mąstymas, vaizduotė

Žaidimai, kai nustatytos griežtos taisyklės, yra nuobodūs. Nors konstruktoriai turi instrukcijas, vaikui ne visada norisi jų laikytis, jis bando susikurti savitus statinius, taip lavindamas kūrybiškumą ir ieškodamas naujų sprendimo būdų. Kai vaikas konstruoja, taisykles jis gali keisti kartu su kiekviena pridėta kaladėle. Norint iš kelių skirtingų LEGO® kolekcijų detalių sukonstruoti įdomią mašiną ar robotą, reikia gerokai pamąstyti.

Socializacija

Žaidžiant su draugais ugdomi bendravimo įgūdžiai ir komandinis darbas. Socialinių įgūdžių mokomasi nuo kūdikystės, todėl gebėjimas sutarti su aplinkiniais, dalinimasis, sprendimų priėmimas komandoje formuojasi būtent žaidžiant. Kai vaikas kviečia suaugusįjį, kad šis pagelbėtų konstruoti, jis tai daro tikėdamasis, kad galės ilgiau pažaisti kartu ir praleisti daugiau laiko bendraudamas su artimiausiais ir svarbiausiais žmonėmis savo gyvenime.

Gebėjimų ir talentų lavinimas

Konstravimas ugdo vaiką nuo matematikos iki architektūros, inžinerijos ir fizikos. LEGO® pasaulis suteikia tvirtą pagrindą mokytis naudojant mėgstamą žaislą. Konstravimas moko vaikus pasitikėjimo savimi. Tėvai pagirdami vaiką už puikiai atliktą darbą dar labiau paskatina veiklą tęsti ir nebijoti kurti. Jei tėvai pastebi, kad vaikui įdomu ir gerai sekasi ši veikla, turėtų sudaryti sąlygas toliau gilintis į ją, lankant užsiėmimus, būrelius.

Smulkiosios motorikos lavinimas

Didžiosios Britanijos medikai tvirtina, kad išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi. Viena iš pasekmių yra netaisyklingai laikoma rašymo priemonė atėjus į mokyklą. Kadangi išmaniosios technologijos yra neatsiejamos nuo mūsų visų gyvenimo, labai svarbu lavinti ne tik mažų, bet ir vyresnių vaikų smulkiąją motoriką. Vienas iš būdų, kurį siūlo mokslininkai, – konstravimas. Tokia veikla ugdo vaiko suvokimą, spalvų pažinimą bei pirštų ir rankų miklumą. Išlavinta smulkioji motorika daro įtaką vaiko savarankiškumui, nes jis gali daugiau veiklų atlikti pats, todėl auga pasitikėjimas savimi.

Susikaupimas ir koncentracija

To vaikai mokosi dėdami kaladėlę prie kaladėlės, nes tik susikaupęs gali sukonstruoti norimą statinį. Konstravimo procesas taip pat moko tvarkytis su neigiamomis emocijomis, tokiomis kaip pyktis ar agresija, nes tik būdamas kantrus, išmokęs suvaldyti savo nepasitenkinimą, kai kažkas nesiseka, gali pasiekti savo tikslą.

Kodėl būtent LEGO® yra toks populiarus?

Šiuo metu rinkoje galima rasti didelį konstruktorių pasirinkimą – nuo plastikinių, guminių iki metalinių ar medinių; įvairaus dydžio, spalvų, kainos amplitudės. Tad kuo gi skiriasi LEGO® kaladėlės, kad jas būtų verta rinktis? Visų pirma, pirkdami žaislą savo vaikui ar dovanai, mes galvojame apie praktiškumą ir daugiafunkciškumą, norisi, kad daiktas tarnautų ilgai. LEGO® konstruktoriai yra patvarūs, atsparūs, kaladėles sunku sulaužyti ar kitaip pažeisti. Iš jų sudarytos konstrukcijos lengvai nesugriūna,o taip gali nutikti dėliojant kitus konstruktorius. Taip pat labai svarbų vaidmenį atlieka spalvinė gama, temų įvairovė. LEGO® turi šimtus įvairiausių teminių grupių: nuo mėgstamiausių filmų, tokių kaip „Haris Poteris“, „Žmogus voras“, „Žvaigždžių karai“, herojų iki klasikinių modelių, įvairių profesijų atstovų, pvz. gaisrininkų, policininkų, piratų, indėnų ir pan., ir daug kitų.

Taigi statant LEGO® konstruktorius garantuotas ne tik smagus laiko praleidimas visai šeimai, tačiau ir vaiko visapusiškas ugdymas atsižvelgiant į jo raidos etapus.

Bricks4kidz® savo užsiėmimuose vaikams naudoja tik LEGO® konstruktorius: nuo vaiko amžiaus priklauso, ar jie motorizuoti, ar ne; koduoti ir programuoti ar ne.

 

Copyright © 2017 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.